O NÁS

Historie :

    V roce 2005 byl partou devíti nadšenců založen a evidován v AČR Valašský veterán klub Rožnov pod Radhoštěm. Za krátkou dobu se klub svým přístupem a pořádanými akcemi rozrostl na dvacet členů a postupem času přibývali další zájemci.

    Ke konci roku 2007 členové klubu odsouhlasili zrušení a ukončení činnosti v rámci AČR.

    Začátkem roku 2018 byl členskou základnou po několikerém jednání s viceprezidentem FKHV ,panem Národou, zapsán a evidován nový klub, Valašský veterán car club Rožnov pod Radhoštěm.

    V té době měl klub 38 členů, z toho tři členové v testační komisi a pět ve výboru. Klub pořádal tradičně čtyři podniky, z toho dvě motoristické burzy. Navštěvované akce se zapsaly svými výsledky mezi vyhledávané.

    Od roku 2021 se klub zcela osamostatnil a změnil jak strukturu celého vedení a organizaci klubu, tak i hlavičku. S ohledem na dlouholetou historii a tradici přijal nový název klubu. Valašský veterán klub, z.s.


    Našim cílem je spojovat vědění našich členů a dalších klubů k poznání a uchování historie. Vzdělávat laickou veřejnost a učit mladší generaci zachováním toho, co nám zde zbylo. Snažíme se pokračovat v tradici našich otců a znovu probudit cit a důslednost kvalitní ruční práce, která je dokonalým odkazem naší historie.